dla pacjentów

Przygotowanie szybkościowe w piłce nożnej – płyta DVD

Na przestrzeni ostatnich 20 lat przygotowanie fizyczne w piłce nożnej mocno ewoluowało. Jeszcze kilka lat temu przygotowanie „tlenowe” – aerobowe było dominujące. Dzisiejsza piłka nożna wymaga od zawodnika wysokiego poziomu przygotowania szybkościowo-siłowego. W klubach zachodniej Europy w ramach przygotowania fizycznego na trening eksplozywny przeznacza się nawet 80% czasu treningu. Jednak należy pamiętać, że charakter wysiłku szybkościowego piłkarza znacznie różni się od sprintera. Dlatego trening piłkarza także znacznie różni się od przedstawicieli innych dyscyplin sportowych.

Przedstawiam płytę DVD pt. „Trening szybkości i siły eksplozywnej”. Jest to 120-minutowy materiał DVD przygotowany przez świetnego praktyka, od kilku lat pracującego w piłce nożnej we Francji na najwyższym poziomie – Nicolasa Dyon. Na przestrzeni ostatnich lat pracował on w takich miejscach, jak: AS St Etienne, Reprezentacja Kataru, OGC Nice, a obecnie w Stade Rennais Football Club – w tym sezonie drużyna ta występuje w rozgrywkach Ligii Europejskiej, grając w grupie z Celtikiem Glasgow, Atletico Madryd i Udinese.

Na płycie tej znajdują się ćwiczenia kształtujące zdolności szybkościowo-siłowe przeznaczone dla piłkarzy nożnych. Co ważne, wiele z nich można wykorzystać w grupach będących na różnych poziomach mistrzostwa sportowego. Autor przedstawia różne metody kształtowania szybkości: metodę prostą, piramidową, rozwój czasu reakcji, rozwój częstotliwości biegu, metodę eksplozywną, metodę „feedbacku”.

Jest to materiał w języku angielskim i francuskim. Nagranie jest oryginalne i pochodzi bezpośrednio od autora opracowania.

Dla naszych fanów na facebooku przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową tej pozycji. Obecnie wynosi ona 120zł i dotyczy ograniczonej ilości sztuk.

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt drogą mailową na adres rehalab@gmail.com

Prześlę wtedy informacje dotyczące zamówienia.

 .

O autorze

dr Bartosz Rutowicz

W 2004 roku ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, a w 2010 roku studia doktoranckie na AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie. W roku 2012 obroniłem pracę doktorską. Pierwsze lata mojej przygody zawodowej skupiały się na edukacji podyplomowej, praktykowaniu zawodu oraz pracy na kilku uczelniach. W roku 2006 rozpocząłem proces nostryfikacji dyplomu fizjoterapeuty w Nowym Jorku. W 2008 roku założyłem firmę Rehalab, w której do chwili obecnej przeszkoliłem ponad 3000 fizjoterapeutów oraz lekarzy pracujących w kilkunastu krajach Europy w zakresie diagnostyki, leczenia zachowawczego oraz pooperacyjnego stawu kolanowego oraz obręczy barkowej. Wielkim zaszczytem dla mnie jest praca na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Anatomii Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Napisz odpowiedź