ciekawostki

Robin McKenzie (1931-2013)

Z wielkim smutkiem przyjąłem dzisiaj informację o tym, że wczoraj, tj. 13 maja 2013 roku, w wieku 82 lat, odszedł od nas Robin McKenzie – jeden z najwybitniejszych specjalistów współczesnej medycyny w zakresie diagnozowania i leczenia problemów mięśniowo-szkieletowych.

Na każdym kroku podkreślam i nigdy tego nie zapomnę, że metoda McKenziego była pierwszą z wszystkich, które miałem okazję poznać.

Z mojej strony mogę jedynie pogratulować Robinowi McKenzie tego, że swoją pracą na zawsze zapisał się w historii medycyny ortopedycznej. Dziękuję za to, że mogę być jednym z dziesiątek tysięcy specjalistów, tj. lekarzy i fizjoterapeutów, którzy mieli okazję poznać i na co dzień pracować metodą McKenziego.

 .

O autorze

dr Bartosz Rutowicz

W 2004 roku ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, a w 2010 roku studia doktoranckie na AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie. W roku 2012 obroniłem pracę doktorską. Pierwsze lata mojej przygody zawodowej skupiały się na edukacji podyplomowej, praktykowaniu zawodu oraz pracy na kilku uczelniach. W roku 2006 rozpocząłem proces nostryfikacji dyplomu fizjoterapeuty w Nowym Jorku. W 2008 roku założyłem firmę Rehalab, w której do chwili obecnej przeszkoliłem ponad 3000 fizjoterapeutów oraz lekarzy pracujących w kilkunastu krajach Europy w zakresie diagnostyki, leczenia zachowawczego oraz pooperacyjnego stawu kolanowego oraz obręczy barkowej. Wielkim zaszczytem dla mnie jest praca na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Anatomii Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Napisz odpowiedź